dirbtinis intelektas valymo robotuose

Dirbtinis intelektas valymo robotuose. Kaip tai užtikrina efektyvesnį darbą?

Dabartiniais laikais, robotai siurbliai yra vienas iš populiariausių įrankių namuose, padedantis namų šeimininkams kur kas efektyviau atlikti grindų valymo, siurbimo ir plovimo darbus bei taupyti laiką skirtą namų ruošai.

Nors pirmieji tokių įrenginių modeliai būdavo pakankamai primityvūs, dabartinės technologijos leidžia užtikrinti kur kas didesnį jų našumą ir „išmanumą“ nei anksčiau. Didžiąja dalimi, tai yra dėl pažangos dirbtinio intelekto technologijų sektoriuje ir jų prieinamumo.

Šiuolaikiniai robotai turi gebėjimą patys nustatyti ant kokio grindų paviršiaus jie yra ir taip parinkti tinkamiausią valymo rėžimą, aptikti kliūtis esančias kambaryje, jas aplenkti ir pan.

Šiame straipsnyje – plačiau apie dirbtiniu intelektu paremtas technologijas kurios naudojamos robotuose ir kaip jos padeda užtikrinti efektyvesnę namų priežiūrą.

Kokios dirbtinio intelekto technologijos naudojamos robotuose siurbliuose?

Pagrinde šios technologijos atsispindi robotų naudojamuose jutikliuose ir kamerose. Jų dėka, įtaisas surenka informaciją apie grindų paviršių ant kurio jis yra, parenka tinkamiausią valymo rėžimą, aptinka ir apeina įvairias aplinkoje sutinkamas kliūtis.

Tokiu būdu yra užtikrinamas kur kas efektyvesnis paviršių valymas, siurbimas ar plovimas, mažinami šansai, jog robotas pasimes kambario aplinkoje, užstrigs tam tikroje jo dalyje ir t.t.

Sekančioje sekcijoje – plačiau apie funkcijas kurias siurbliai gali atlikti dėka dirbtinio intelekto technologijų.

Kambario žemėlapio sudarymas

Viena iš svarbiausių ypatybių šiuolaikiniame roboto siurblio dizaine yra įvairūs jame esantys jutikliai, kaip jau užsiminėme. Vaizdo kameros, infraraudonųjų spindulių ar ultragarso principu veikiantys įtaisai padeda robotui surinkti jam reikalingą informaciją apie kambarį ir sudaryti jo žemėlapį.

Taip robotas žinos kuriose vietose yra kliūtys ir kaip jų išvengti, galės susidaryti efektyviausią valymo kelią užtikrinsiantį maksimalų efektyvumą ir spartą.

Kliūčių nustatymas ir jų apėjimas

Kitas dalykas kur pasitarnauja dirbtinio intelekto technologijos yra padedant robotui nustatyti kambario aplinkoje esančias kliūtis ir jų vengti atliekant valymą.

Tai įrenginys geba atlikti dėka savo jutiklių ir jį kontroliuojančio algoritmo. Nesvarbu ar kalba eitų apie baldus, žaislus, ar tarkime, gyvūnus, robotas juos visus identifikuos kaip kliūtis ir vengs jų valymo metu. Verta paminėti, jog kurie naujausi modeliai rinkoje, net gi pasižymi besimokančio tipo dirbtiniu intelektu.

Tai reiškia, jog su kiekvienu naudojimu, robotas vis tikslingiau atpažįsta įvairias kliūtis ir taip dar geriau atlieka savo darbą.

Savaiminis valymo rėžimo parinkimas

Galiausiai reikėtų paminėti ir tai, jog dėka dirbtinio intelekto, šiuolaikiniai robotai siurbliai turi gebėjimą patys parinkti tinkamiausią valymo rėžimą atsižvelgiant į grindų dangą ir kitus faktorius.

Jei, tarkime, valoma kiliminė danga, paprastai robotas padidins siurbimo galią ir intensyvumą. Tuo tarpu ant medinių grindų jau bus reikalingesnis švelnesnis ir labiau preciziškas valymo rėžimas, norint jų nesubraižyti.

Be to, kaip jau minėjome prieš tai, kai kurie naujausi tokių įrenginių modeliai geba mokytis iš atliekamo valymo namų aplinkoje ir tokiu būdu dar tikslingiau optimizuoti darbą kitiems kartams. Tokiu būdu yra atliekamas dar greitesnis ir efektyvesnis valymas apskritai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kaip dirbtinio intelekto dėka, šiuolaikiniai robotai siurbliai tapo itin patikimais ir efektyviais namų pagalbininkais padedančiais taupyti mūsų laiką kurį praleidžiame atlikdami namų ruošos darbus.

Sparčiai tobulėjant šios srities technologijoms toliau, neabejotina, jog šie įtaisai taps tik dar labiau „išmanūs“.

NEMOKAMAS IR GREITAS SIUNTIMAS

Greitas pristatymas iš vietinio sandėlio

airplane
3 METŲ GARANTIJA

Suteikiame iki 3 metų garantinį aptarnavimą

shield
15 DIENŲ GRĄŽINIMAS

Tiesiog grąžinkite jį per 15 dienų

queue
100% SAUGUS MOKĖJIMAS

Užtikriname saugų mokėjimą su SSL

valid